İletişime Geç

Eğitim

Alan Kılavuzluğu Eğitim Dersleri ÇOMÜ’de Başladı

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ve ÇOMÜ Atatürk ve Çanakkale Savaşlarını Araştırma Merkezi işbirliği ile düzenlenen Alan Kılavuzluğu Eğitim Dersleri Troya Kültür Merkezi’nde başladı.

ÇOMÜ Medya Merkezi

Yayınlandı

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ve ÇOMÜ Atatürk ve Çanakkale Savaşlarını Araştırma Merkezi işbirliği ile düzenlenen Alan Kılavuzluğu Eğitim Dersleri Troya Kültür Merkezi’nde başladı.

12- 20 Şubat Tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitim derslerine 149 Alan Kılavuzu adayı katılıyor. Adaylar aldıkları eğitimin ardından yazılı ve uygulamalı sınava alınacak. Sınavın sonunda başarılı olan adaylara 2020 yılına kadar geçerli olacak Alan Kılavuzluğu Sertifikası verilecek.

Programa saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı.
Programın açılış konuşmasını Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Başkan Yardımcısı Ve Başkan vekili Zülküf Memiş ile ÇOMÜ AÇASAM Müdür Yardımcısı Barış Borlat yaptı.

Konuşmaların ardından Alan Kılavuzluğu Eğitim Dersleri’ne geçildi.

Okumaya Devam Et

Eğitim

Misak-ı Milliden Güncele Bakmak Konulu Konferans Gerçekleştirildi

Rektörlük Konferanslar Dizisi kapsamında İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Budak’ın sunumuyla “Misak-ı Milliden Güncele Bakmak” konulu konferans gerçekleştirildi

ÇOMÜ Medya Merkezi

Yayınlandı

Rektörlük Konferanslar Dizisi kapsamında İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Budak’ın sunumuyla     “Misak-ı Milliden Güncele Bakmak” konulu konferans gerçekleştirildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda düzenlenen konferansa Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, ÇOMÜ’lü akademisyenler, idareciler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konferansın açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Yücel Acer yaptı.

Prof. Dr. Mustafa Budak konferansta; Misak-ı Millinin anlamını, hangi şartlar içerisinde ortaya çıktığını, Misak-ı Millinin son Osmanlı Mebusan Meclisi ve Atatürk tarafından nasıl algılandığı ve günümüz için ne ifade ettiği konularını anlattı.

Konferans, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’in, Prof. Dr. Mustafa Budak’a hediye takdimi ile son buldu.

Okumaya Devam Et

Eğitim

Rektör Acer, Üniversitemizi Bakü’de Tanıttı

ÇOMÜ Medya Merkezi

Yayınlandı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bu yıl ikincisi yapılan “Türkiye’de Yükseköğretim Fırsatları” konulu konferansa katıldı.

Uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversite olmayı hedefleyen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, konferansta üniversitemiz ve uluslararasılaşma çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Hedef Uluslararası Öğrencilerin En Çok Tercih Ettiği Üniversite Olmak

Altınbaş Üniversitesi ve Kaspi Eğitim Merkezi iş birliğiyle gerçekleştirilen konferansta; yapılan çalışmalar ile son üç yılda ÇOMÜ’deki uluslararası öğrenci sayısının 3 kat arttığını belirten Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, üniversitemizin tanıtım filmi ve slayt gösterimi eşliğinde gerçekleştirdiği sunumda şunları söyledi:

“Biz hızla gelişen bir üniversiteyiz ve uluslararasılaşma çalışmalarına büyük bir hız verdik. Amacımız üniversitemizin uluslararası alanlarda her geçen yıl daha fazla kendisini göstermesini sağlamak. Bunun için de çok çalışıyoruz. Yabancı öğrencilere Türkçe öğretimi, burs ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması noktasında en iyi hizmeti vermeye gayret ediyoruz. Bu bağlamda Türkiye’de bir ilke imza atarak Burs ve Barınma Koordinatörlüğü’nü kurduk. Amacımız burs ve barınma konusunda her ayrıntının takip edileceği bir birim olmasıydı. Koordinatörlüğümüz öğrencilerimize destek olma ve yönlendirme yapma konusunda çalışmalar yapmanın yanı sıra dışardan öğrencilere burs vermek isteyenleri motive edecek çalışmalar da yapıyor.  Uluslararası Öğrenci Ofisi yabancı uyruklu öğrencilerimiz ile birebir ilgileniyor. Birim çalışanlarımız öğrencilerimizin kayıtlarından, kalacak yerlerine kadar her konu ile birebir ilgileniyor. ”

Rektör Acer, amaçlarının uluslararası öğrenci sayısını daha da yukarılara çıkarmak olduğunu belirterek, son üç yıldır artan yabancı öğrenci sayısının yapılan çalışmaların sonucu olduğunu vurguladı ve  “Eğitimde ve Bilimde Dünya Üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer konferansta, Azerbaycan’ın Siyasi ve Sosyal İşlerden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Ali Hasanov ile de görüştü. Görüşme sonunda Prof. Dr. Acer, Prof. Ali Hasanov’a hediye takdiminde bulundu.

Haber: Eylem Tuna Çoban

Okumaya Devam Et

Eğitim

Kale-ÇOMÜ İşbirliğiyle Yapılan Eğitim Programının Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

ÇOMÜ Medya Merkezi

Yayınlandı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ve Kale Grubu işbirliğince düzenlenen “Taramalı Elektron Mikroskobu ve Kimyasal Analiz” eğitim programını başarıyla tamamlayan katılımcılar için sertifika töreni gerçekleştirildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (ÇOBİLTUM) gerçekleştirilen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsnü Baysal ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Bulut, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hidayet Işık ile Kale Grubu İnsan Kaynakları Direktörü Faruk Yılmam, Kale Akademi’den Sorumlu İnsan Kaynakları Yöneticisi Fatmanur Çakır Uzan ve ArGe Merkezi Laboratuvarlar Müdürü Yıldız Yıldırım katıldılar.

ÇOBİLTUM Müdürü Doç. Dr. Ayhan Oral eğitim süreçlerinin farklı formatlarda tekrarlanarak devam edileceğini belirterek “Programa üniversitemiz akademisyeni, ÇOBİLTUM personeli ve Kale grubu personeli olmak üzere toplam 40 kişi katıldı. Eğitimi Anadolu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Servet Turan verdi, kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem ise programın düzenlenmesinde katkıda bulunanlara teşekkür ederek “Katılımcıları tebrik ediyorum. 3 ay kadar önce Kale Ar Ge ile işbirliği konusunda görüşmelere başladık. Böylece Kamu Üniversite Sanayi işbirliğinin güzel bir örneği ortaya çıktı. Kale Grubu Çanakkale için üniversitemiz için önemli bir şans. Birlikte çalışmak isteğimizi, işbirliği konusunda daha somut adımlar atmak istediğimizi ilettik. Bunun ilk somut çıktısını bugün gerçekleştirmiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

Tören, sertifika dağıtımı ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Okumaya Devam Et

Çok Okunanlar