İletişime Geç

Genel

ÇOMÜ’lü Akademisyenler Kaleseramik Ar-Ge Merkezi’ne Konuk Oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) Mühendislik ve Fen Edebiyat fakültelerinden akademisyenler, Türkiye’nin sektöründe öncü kuruluşu Kaleseramik’in Ar-Ge merkezini ziyaret ettiler.

ÇOMÜ Medya Merkezi

Yayınlandı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) Mühendislik ve Fen Edebiyat fakültelerinden akademisyenler, Türkiye’nin sektöründe öncü kuruluşu Kaleseramik’in Ar-Ge merkezini ziyaret ettiler.

Çanakkale’nin dünya markası olan Kaleseramik’in Ar-Ge Merkezi Müdürü Dr. Kağan Kayacı ile bir araya gelen ÇOMÜ’lü akademisyenler, Kale Grubu ile ÇOMÜ arasında gerçekleştirilebilecek ikili anlaşmalara dair görüş alışverişinde bulundular.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Hasan Orhun Köksal, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Levent Genç, Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Ali Şahin Örnek, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ayhan Oral ile üniversitemizin Fen Edebiyat Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi’nden akademisyenlerin katıldığı toplantıda Kaleseramik Ar-

Ge Merkezi Müdürü Dr. Kağan Kayacı 5 yıl önce kurulan merkezin yaptığı faaliyetlere dair bir sunum gerçekleştirdi.

Üniversitemiz akademisyenleri de çalıştıkları alanları özetleyen birer sunum gerçekleştirdiler. Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer, Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliğini geliştirmek için yapılan bu toplantının Çanakkale için önemli çıktıları olacağına inandığını ifade etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem ise iki kurumun ortak noktalarda buluşabileceği birçok alan olduğunu belirterek ÇOMÜ’nün ilgili bölümlerindeki lisans öğrencilerinin Kale Grubundaki staj imkanlarının işbirliği için önemli bir başlangıç olacağını söyledi. Yükseklisans ve doktora konusunda da Kale grubunun desteğinin olabileceğini ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem hocalarımızın uzmanlık alanlarında işbirliği yapılabilecek birçok projenin ortaya çıkabileceğini kaydetti.

ÇOMÜ ile Kale Grubu arasında önümüzdeki günlerde işbirliği protokol imzalanması karara bağlandı.

Okumaya Devam Et

Genel

Sunchon National Üniversitesi Öğretim Üyesi Jun’dan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’e Ziyaret

ÇOMÜ Medya Merkezi

Yayınlandı

Sunchon National Üniversitesi Öğretim Üyesi, Kore Nitel Araştırmalar Birliği Başkanı ve Uluslararası Eğitimciler Birliği Güney Kore Temsilcisi Prof. Dr. Young-Gook Jun, ikili işbirliği görüşmeleri yapmak üzere Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’i makamında ziyaret etti.

Sunchon National Üniversitesi, Bilgisayar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Young-Gook Jun;  Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim elemanları ile de buluşarak yapılabilecek iş birlikleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

2019 yılında ÇOMÜ ve Sunchon National Üniversitesi işbirliğinde Güney Kore’de Uluslararası Nitel Araştırmalar K;ongresi düzenlenmesine ve TÜBİTAK-Güney Kore Ulusal Bilim Ajansı desteği ile eğitim teknolojileri alanında uluslararası bir proje yürütülmesine karar verildi.

 

Okumaya Devam Et

Genel

ÇOMÜ, Kampüs İçi Ulaşımda Teleferik Sistemini Kullanacak İlk Üniversite Olacak

Öğrencilerin kampüs içi ulaşımlarını kolaylaştırmak ve kampüs içerisinde öğrencilerin vakit geçirebileceği sosyal alan sayısını artırmak amacıyla planlanan teleferik projesi için yatırımcılarla görüşmeler devam ediyor

ÇOMÜ Medya Merkezi

Yayınlandı

Öğrencilerin kampüs içi ulaşımlarını kolaylaştırmak ve kampüs içerisinde öğrencilerin vakit geçirebileceği sosyal alan sayısını artırmak amacıyla planlanan teleferik projesi için yatırımcılarla görüşmeler devam ediyor.

Bursa’da birçok projeyi hayata geçiren Altın İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altın, beraberindeki inceleme heyeti ile Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’i ziyaret etti. Yamaç Restoranda gerçekleştirilen yemekli toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit de katıldı. Konuyla ilgili fikir alışverişinin yapıldığı toplantının ardından heyet, kampüs içinde teleferik hattını, üniversitenin ve teleferik projesinin teknik detaylarını inceledikten sonra konuyu değerlendirmek için Prof. Dr. Acer’i makamında ziyaret etti.

Teleferik projesi, ÇOMÜ’nün son dönem projelendirdiği iki vizyon projesinden biri olma özelliği taşıyor. Yeşil Kampüs projesi ile elektrik enerjisi ihtiyacının tamamını rüzgar santralinden karşılayan ilk üniversite olacak olan ÇOMÜ, teleferik projesi ile de Türkiye’de kampüs içi ulaşımda teleferik sistemini kullanan ilk üniversite olma özelliğine kavuşacak.

Okumaya Devam Et

Genel

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, ÇOBİLTUM Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM) Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleşti. Araştırma Merkezi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, ÇOBİLTUM Müdürü Doç. Dr. Ayhan Oral ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

ÇOMÜ Medya Merkezi

Yayınlandı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM) Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleşti.

Araştırma Merkezi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, ÇOBİLTUM Müdürü Doç. Dr. Ayhan Oral ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Toplantı öncesinde ÇOBİLTUM bünyesindeki çevre, arkeometri, toprak analiz ve gıda tematik laboratuvarlarında incelemelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, 3 yıl öncesine göre merkezin altyapı gelişimi ve analiz hizmetlerinde geldiği noktanın sevindirici olduğunu söyledi.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, ÇOBİLTUM’daki gelişmeleri yakından takip ettiğini ifade ederek yönetim olarak desteklerinin süreceğini kaydetti.

Merkez Müdürü Doç. Dr. Ayhan Oral birimin 2017 yılı faaliyetlerini içeren sunum gerçekleştirirken,  toplantıda merkezin hedefleri ve yurtdışı işbirliklerine dair gelişmeler masaya yatırıldı.

Toplantıda ayrıca, ÇOBİLTUM bünyesinde geliştirilen ve numune analiz süreçlerinin tümünün online olarak kontrol edilebilen “Laboratuvar Yönetim Yazılımı” hakkında bilgilendirme gerçekleştirildi.

Okumaya Devam Et

Çok Okunanlar