İletişime Geç

Genel

KYK’dan Yeni Yurt Müjdesi

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Çanakkale İl Müdürü Sayın Salih Kılıç, müdürlüğe bağlı yurtlar ve yapılan faaliyetler hakkında ÇOMÜ Gazete’ye konuştu.

Simge Akkurt

Yayınlandı

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Çanakkale İl Müdürü Sayın Salih Kılıç, müdürlüğe bağlı yurtlar ve yapılan faaliyetler hakkında ÇOMÜ Gazete’ye konuştu.

Çanakkale’de KYK’ya bağlı toplamda 11 yurt olduğunu belirten Kılıç “Yurtlarımızda toplam 8238 öğrenci var. Müdürlüğümüze bağlı 4’ü kız 3’ü erkek olarak merkezde 7, Biga’da 1 kız 1 erkek, Gökçeada ve Gelibolu’da birer kız yurdu olmak üzere toplamda 11 yurdumuz var. Bunların toplam öğrenci kapasitesi 8238’dir.5352 kız, 2886’sı da erkektir. İl merkezinde 4402 kız 2094 erkek olmak üzere toplam yatak kapasitesi 6496’dır. Şimdi yeni bir yurdumuz yapıldı. Safiye Hüseyin Yurdu’nu 4 Ocak’ta açıyoruz. Kerime Sultan Yurdu öğrencilerini oraya taşıyacağız.4 Ocak’tan itibaren toplu nakil yapacağız. Kerime Sultan Kız Yurdu da Erkek Yurduna dönüşecek” ifadelerini kullandı.

Finaller bittikten sonra yurdun hizmete açılacağını belirten Kılıç böylelikle yurda yerleşmeyi bekleyen kız ve erkek yedek tüm öğrencilerin yurtlara yerleştirileceğini vurguladı. Yurda başvuruyu kaçırmış, yurttan bir sebeple ayrılmış veya yurda geri dönmek isteyen öğrencilere yeniden başvuru hakkı getirileceğini ifade eden Kılıç yeni yurtlar hakkında da şunları söyledi:

“TEDAŞ’ın karşısında büyük binalarımız var depremden dolayı boşaltılmış.1250 kişilik yeni yurt yapılacak. Çan ilçesinde yeni bir yurt projemiz var. Kız yurdu olacak. Biga’da kız yurdumuzun alanı baya bir geniş yeni bir blok yapmayı planlıyoruz. Lâpseki ilçemizde de yeni bir yurt projemiz var”

KYK İl Müdürlüğü’nün öğrencilere yönelik birçok farklı alanda programlar gerçekleştirdiğini söyleyen Kılıç “Bütün yurtlarımızda futbol, masa tenisi, satranç, voleybol var. Bunun yanında atölye kurslarımız, ebru kursumuz, yabancı dil, diksiyon ve işaret dili kurslarımız da var. Bunların dışında salon programlarımız var. Bu dönem 3 tane salon programı yaptık. Birincisinde Sakarya öğretim görevlisi Ebubekir Safaoğlu’nu getirdik. Doktor Sadık’la girişimcilik konferansı verdik. En son hafta da ise Canan Karatay’la sağlık alanında bir konferansımız oldu. İkinci dönemde de bu alanda salon konferanslarımıza devam edeceğiz. İlimize gelen misafirlerimizi bir müddet ağırlıyoruz. Her yıl düzenli olarak yaptığımız ‘’Kuruluştan Kurtuluşa’’ diyen bir gezi programı var. Bütün Türkiye’deki KYK’da kalan gençlerimizi Çanakkale’de ağırlıyoruz. Bunların dışında geçen hafta buradan yine Konya gezisine öğrencilerimizi gönderdik. Balkanlar gezimiz olacak. Bu tip konferanslarımıza, atölyelerimize, etkinliklerimize katılan öğrencilerimizden seçiyoruz. En çok etkinliğe katılan öğrencileri seçip onları gönderiyoruz. Bahsetmeyi unuttuğumuz ağaç dikme etkinliği oldu. Bu sene 3 Aralık’ta yaptık. Tüm Türkiye’de 81 ille birlikte biz de yaptık.300-400 tane ağaç diktik. İkinci dönemde 18 Mart programımız olacak yine.” şeklinde konuştu.

 

Okumaya Devam Et

Genel

Sunchon National Üniversitesi Öğretim Üyesi Jun’dan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’e Ziyaret

ÇOMÜ Medya Merkezi

Yayınlandı

Sunchon National Üniversitesi Öğretim Üyesi, Kore Nitel Araştırmalar Birliği Başkanı ve Uluslararası Eğitimciler Birliği Güney Kore Temsilcisi Prof. Dr. Young-Gook Jun, ikili işbirliği görüşmeleri yapmak üzere Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’i makamında ziyaret etti.

Sunchon National Üniversitesi, Bilgisayar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Young-Gook Jun;  Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim elemanları ile de buluşarak yapılabilecek iş birlikleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

2019 yılında ÇOMÜ ve Sunchon National Üniversitesi işbirliğinde Güney Kore’de Uluslararası Nitel Araştırmalar K;ongresi düzenlenmesine ve TÜBİTAK-Güney Kore Ulusal Bilim Ajansı desteği ile eğitim teknolojileri alanında uluslararası bir proje yürütülmesine karar verildi.

 

Okumaya Devam Et

Genel

ÇOMÜ, Kampüs İçi Ulaşımda Teleferik Sistemini Kullanacak İlk Üniversite Olacak

Öğrencilerin kampüs içi ulaşımlarını kolaylaştırmak ve kampüs içerisinde öğrencilerin vakit geçirebileceği sosyal alan sayısını artırmak amacıyla planlanan teleferik projesi için yatırımcılarla görüşmeler devam ediyor

ÇOMÜ Medya Merkezi

Yayınlandı

Öğrencilerin kampüs içi ulaşımlarını kolaylaştırmak ve kampüs içerisinde öğrencilerin vakit geçirebileceği sosyal alan sayısını artırmak amacıyla planlanan teleferik projesi için yatırımcılarla görüşmeler devam ediyor.

Bursa’da birçok projeyi hayata geçiren Altın İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altın, beraberindeki inceleme heyeti ile Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’i ziyaret etti. Yamaç Restoranda gerçekleştirilen yemekli toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit de katıldı. Konuyla ilgili fikir alışverişinin yapıldığı toplantının ardından heyet, kampüs içinde teleferik hattını, üniversitenin ve teleferik projesinin teknik detaylarını inceledikten sonra konuyu değerlendirmek için Prof. Dr. Acer’i makamında ziyaret etti.

Teleferik projesi, ÇOMÜ’nün son dönem projelendirdiği iki vizyon projesinden biri olma özelliği taşıyor. Yeşil Kampüs projesi ile elektrik enerjisi ihtiyacının tamamını rüzgar santralinden karşılayan ilk üniversite olacak olan ÇOMÜ, teleferik projesi ile de Türkiye’de kampüs içi ulaşımda teleferik sistemini kullanan ilk üniversite olma özelliğine kavuşacak.

Okumaya Devam Et

Genel

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, ÇOBİLTUM Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM) Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleşti. Araştırma Merkezi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, ÇOBİLTUM Müdürü Doç. Dr. Ayhan Oral ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

ÇOMÜ Medya Merkezi

Yayınlandı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM) Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleşti.

Araştırma Merkezi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, ÇOBİLTUM Müdürü Doç. Dr. Ayhan Oral ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Toplantı öncesinde ÇOBİLTUM bünyesindeki çevre, arkeometri, toprak analiz ve gıda tematik laboratuvarlarında incelemelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, 3 yıl öncesine göre merkezin altyapı gelişimi ve analiz hizmetlerinde geldiği noktanın sevindirici olduğunu söyledi.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, ÇOBİLTUM’daki gelişmeleri yakından takip ettiğini ifade ederek yönetim olarak desteklerinin süreceğini kaydetti.

Merkez Müdürü Doç. Dr. Ayhan Oral birimin 2017 yılı faaliyetlerini içeren sunum gerçekleştirirken,  toplantıda merkezin hedefleri ve yurtdışı işbirliklerine dair gelişmeler masaya yatırıldı.

Toplantıda ayrıca, ÇOBİLTUM bünyesinde geliştirilen ve numune analiz süreçlerinin tümünün online olarak kontrol edilebilen “Laboratuvar Yönetim Yazılımı” hakkında bilgilendirme gerçekleştirildi.

Okumaya Devam Et

Çok Okunanlar